poniedziałek, 18 lutego 2019

Jak dbać o włosy?

Włosy to ważny element dziewczęcej urody. Aby rzeczywiście jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być zadbane. Zapewni to prawidłowa pielęgnacja włosów.

Przemyślane zakupy w drogerii

Gdy myślimy o tym, jak zatroszczyć się o włosy, pierwszym pomysłem są, są kosmetyki. Każda kobieta używa przecież co najmniej szamponu. Do tego dochodzą odżywki, balsamy, maski, środki do stylizowania włosów, jak na przykład lakiery, pianki lub żele i ogromna ilość kosmetyków. Warto wybierać te, które charakteryzują się przede wszystkim jakością, a nie tylko niską ceną. Jeśli zauważymy, że jakiś kosmetyk nie służy naszym włosom, nie ma sensu zużywać go na siłę, lepiej się go pozbyć i znaleźć lepszy. Staranna pielęgnacja włosów, wymaga także studiowania etykiet i informacji na nich zawartych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przeznaczony.

Jak pielęgnować włosy domowymi sposobami?

Istnieje wiele pomysłów na to, jak pielęgnować włosy w zaciszu własnego mieszkania. Najpopularniejszą metodą są maski, przygotowywane własnoręcznie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. Ostatnio bardzo częste stało się stosowanie różnego rodzaju olejów. Duża ilość naturalnych olejów i oliwek, wykazuje znakomite właściwości dla włosów. Kolejnym ze sposobów jest używanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w naskórek głowy specjalnych specyfików.

Jak zatroszczyć się o włosy od wewnątrz?

Jeśli zwykła pielęgnacja nie pomaga, a włosy okazują oznaki osłabienia, są kruche, szorstkie i utraciły swój połysk, prawdopodobnie potrzeba im wzmocnienia od środka. Zadbanie o to, by dieta była pełna w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zdewastowane. Aby prawidłowo rosnąć i efektownie się prezentować, włosy potrzebują regularnych dostaw dużej ilości istotnych witamin. Zapewnia to zróżnicowana dieta, pełna między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają należną sobie porcję witamin, jest po prostu przyswajanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie szkodliwych czynników

Na co dzień szkodzimy swoim włosom na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich niewłaściwą szczotką może je naprawdę zniszczyć, a co dopiero regularne suszenie, czy prostowanie gorącymi płytkami prostownicy... Dlatego, żeby całkowicie zatroszczyć się o włosy, należałoby zdecydować się na rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby zmniejszenie ich do minimum.

Tak naprawdę, spośród sposobów na to, jak dbać o włosy, wszystkie są istotne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są miękkie, lśniące, mocne i wytrzymałe włosy. Przywiązując uwagę do pielęgnacji kosmetykami, nie można zapominać o roli, jaką odgrywają witaminy na włosy. Najczęściej bowiem pogorszenie stanu włosów wynika nie ze stosowania złego szamponu, ale  niedoboru istotnych składników w mechanizmie ludzkim. Tylko uzupełniając je, dajemy włosom szansę na całkowitą regenerację. Całościowe podejście do dbania o włosy, biorąc pod uwagę zarówno pielęgnację zewnętrzną jak i od środka, na pewno popłaci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza