czwartek, 14 lutego 2019

Tajemnice zdrowych i pięknych włosów

Burza ładnych i błyszczących włosów opadających lekko na ramiona to wyobrażenie fryzury idealnej. 

Większość jednak włosów,  zamiast sprawiać swojej właścicielce radość oraz dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarczana w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy charakteryzują się gładkością oraz podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mające  krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższy czas przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Często farbowane (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają oraz niszczą ich strukturę. Pomimo tego nawet włosy nie poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają idealnie.

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zdewastowane włosy mogą być znakiem niedoborów ważnych substancji w mechanizmie ludzkim. Brakujące witaminy na włosy, wśród których najważniejszą jest biotyna, należy systematycznie używać

Biotyna na włosy – gdzie jej znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle ważną dla prawidłowego działania wszystkich układów w mechanizmie ludzkim. Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry oraz paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego wypadania, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt słabe.

Aby zadbać o stałą podaż mechanizmowi ludzkiemu tej że  witaminy, należy sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu innych preparatów wzbogacających dietę, po które warto zaczerpnąć, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna właściwości dla organizmu bardzo wartościowe, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze  jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Biotyna działanie.

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo  wartościowe, ale nie posiada jednej  najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

http://nowewyrazy.uw.edu.pl/profil/olawilliams

Jako „witamina piękna”jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, włosów i paznokci, stymuluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak utracenie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana,mechanizm ludzki wymaga stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie możliwe jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

1 komentarz: